Posteľové rošty

1: Rošty polohovateľné

    Sú vyrobené v rôznych kombináciách polohovania. Postranice vonkajšieho rámu sú z vrstveného dreva z brezy, priečky sú z masívu (buk, breza, smrek). Výklopné rámy sú buď z vrstveného dreva, alebo z masívu. Ložná časť je vytvorená zo smrekových latiek pripevnených o bočnice výklopných rámov, alebo o postranice nosného rámu. Variantné vyhotovenie ložnej plochy je z predpätých brezových lamiel namiesto smrekových latiek.

2: Rošty nepolohovateľné

a) Rošt rolovací:   

    13-14 ks smrekových latiek 20x80 (18x80)  spojených textilnými popruhmi. Do postelí sa vkladajú na lišty namontované na postranice. Výška roštu cca 2cm. Sú vhodné pre všetky typy matracov

b) Rošt pevný :

    13 ks smrekových latiek 20x80 (18x80) pripevnených na nosné hranolky. V posteliach sú uložené na "L" kovaní (3x na každej postranici), alebo na nosných lištách. Výška roštu je cca 6cm. Rošty sa štandardne dodávajú v dvoch vyhotoveniach nosných hranolkov: masívne smrekové, alebo vrstvené drevo.

c) Rošt v ráme - "naložené lamely":

    V nosnom, hladko opracovanom smrekovom ráme je v púzdrach uložených 15-19 ks pružných predpätých lamiel, s možnosťou ich zosilnenia v bedrovej partii. Výška roštu je 4-5 cm. Rošt je vhodný pre matrace pružinové a z penových materiálov (aj sendvič).

d) Rošt v ráme - "lamely zapustené":

    Hranolky nosného rámu sú robustnejšie ako pri rošte s naloženými lamelami z dôvodu vyfrézovanej polodrážky, v ktorej sú  vložené lamelové púzdra. Počet pružných lamiel je 15-19 ks s možnosťou zosilnenia v namáhaných častiach. Výška roštu je 4-5 cm. Rošt je vhodný pre pružinové aj penové matrace.

3: Výroba roštov na zákazku "atypické riešenia"

    Po dohode vieme vyrobiť a dodať rošty v zmysle potrieb a predstáv odberateľa.